Když americká společnost ExpressJet v září loňského roku suspendovala letušku Charlee Stanley kvůli tomu, že nemohla kvůli svojí víře servírovat cestujícím alkohol, všichni byli v šoku.

Po roce se žena rozhodla, že na svého bývalého šéfa podá žalobu za emocionální a ekonomickou újmu. A nic mu nedaruje. „Zaměstnavatelé jsou povinni v rozumné míře brát v potaz náboženské přesvědčení svých zaměstnanců. ExpressJet tak v případě slečny Stanley neučinil a potrestal ji neoprávněným suspendováním z pozice letušky,“ je psáno v žalobě.

Muslimka navíc chce zpět práci letušky a ještě chce vysoudit další peníze. Také by jí prý zaměstnavatel měl zaplatit výdaje za právníka. Vše začalo ve chvíli, kdy žena konvertovala k islámu. Víra jí zakazovala servírovat alkohol. Svého šéfa tak požádala, aby alkohol nabízely jiné letušky.

Nejdříve jí vyhověl, pak si to ale rozmyslel, protože si na muslimku stěžovaly jiné kolegyně, protože nosila hidžáb a četla cizojazyčné knihy. Zaměstnavatel tedy Stanley nařídil, že musí servírovat alkohol jako všechny ostatní letušky, to ale ona odmítla. A tak dostala padáka.