Chirurgyně si odmítla podle doktora Vladislava Rogozova vyměnit hidžáb za roušku a odešla ze sálu. Musela za ní být rychle nalezena náhrada. „Dorazil jsem na operační sál, kde jsem se setkal s doktorkou zahalenou v muslimském šátku. Ihned jsem přerušil operaci a požádal ji, aby si vyměnila hidžáb za předepsanou roušku,“ řekl doktor v Daily Mailu.

Doktor Vladislav Rogozov je původem z Čech, ale v Británii pracuje už 10 let. Byl první, kdo se ostře ohradil proti porušování hygienických pravidel v nemocnici. Po incidentu za ním začali chodit i ostatní zaměstnanci a říkali mu, že se báli na tento problém upozornit vedení, aby je někdo nepodezíral z rasismu.

Muslimská doktorka nakonec z nemocnice odešla. Celý případ se stal v roce 2013 a vedení se tenkrát postavilo za českého doktora. Jenomže všechno se změnilo, když incident vytáhl na veřejnost. Situaci s muslimskou doktorkou popsal před měsícem na svém osobním blogu a to už se šéfům z nemocnice nelíbilo. Kvůli zveřejnění interních informací byl nyní suspendován a případ se prošetřuje.

„Pokud se lékaři z vyspělých zemí bojí upozornit na to, že je ohrožena pacientova bezpečnost kvůli možnému obvinění z rasismu, tak je to případ absurdity multikulturalismu,“ dodává Vladislav.

Ten už i například viděl, jak během operace někdo předčítá muslimským lékařům z Koránu a oni se dokonce během zákroku modlí.