V noci byla zima jako na Sibiři. V Rusku jsou na takové šílené mrazy zvyklí, u nás ale pořád ne. Meteorologové naměřili v noci minus 20 stupňů, na horách až minus 30!

Šumavská stanice Rokytská slať naměřila dokonce minus 34,6 stupně. Takové vysoké teploty byly naměřené na 7 místech v Česku. Také na Horské Kvildě, ve Volarech, Hliništi, na stanici Kvilda – Perla, na Březníku a na Rolavě. Naopak nejtepleji bylo v Praze, kde bylo naměřeno „jen“ kolem minus 10 stupňů.

Meteorologové vydali varování na sobotu před silnými mrazy. Vysoký stupeň nebezpečí platí pro kraje Karlovarský a Plzeňský. V noci ze soboty na neděli bude trvale sněžit a teploty klesnou zase hluboko pod nulu.

Sněhové přeháňky můžou komplikovat dopravu řidičům, proto jezděte opatrně. Zimní gumy a řetězy jsou samozřejmostí. D1 v úseku od 45. do 94. kilometru je sjízdná jen se zvýšenou opatrností. Podle aktuálních informací dispečinku správy a údržby silnic na Vysočině mohou přeháňky komplikovat dopravu řidičům na Havlíčkobrodsku, Jihlavsku a Pelhřimovsku. Na Třebíčsku je ledovka. Někde se tvoří sněhové jazyky, je vítr a mlha. Oteplovat by se mělo až v příštím týdnu.