Mírně rozmazaná fotografie byla zveřejněna jedním z kolegů neznámého doktora. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Obrázek se internetem šířil jako lavina.

Doktoři i běžní lidé z celého světa přispěchali se slovy útěchy určenými pro muže zobrazeného na fotografii. Nad obrázkem, který dokáže zlomit i to nejtvrdší srdce, si pak předávají zkušenosti a pocity podobné těm zachyceným na fotografii.

Jeden z doktorů posílá svému kolegovi tenhle vzkaz: Vím, jak se cítíš. Včera zemřel jeden z mých pacientů. Bylo mu jen 17 měsíců. V průběhu dne jsem musel několikrát běžet na toaletu, kde jsem v osamocení brečel. Brečel jsem na schodištích, chodbách, všude…

Přicházejí vzkazy i z druhé strany. Mladý muž se v jednom z nich svěřuje se svým příběhem:

Tohle mě vážně dostalo. V loňském roce mi zemřel otec. Jen měl divný pocit na prsou a za hodinu byl mrtvý. Doktoři nám celou dobu říkali, že se nic neděje a že bude v pořádku. Nemohli uvěřit tomu, že skutečně zemřel. V jejich očích jsem viděl, jak jsou všichni zdrcení. Snažili se, ale nedokázali to skrýt. V průběhu roku mi pak několikrát volali, jen aby se ujistili, že jsme všichni v pořádku. Doktoři si rozhodně zaslouží daleko víc chvály!

Co myslíte vy? Neměli bychom oceňovat lékaře mnohem více?