Odmítnutý žadatel spáchal sebevraždu a police vtrhla do jeho bytu kvůli domovní prohlídce. V jeho počítači našla podle BBC videa s islamistickou tematikou. Na jednom z nich dokonce přísahá věrnost Islámskému státu. Útok proběhl v noci, v pondělí odpoledne se IS k útoku přihlásil.

Šílený vrah tvrdí, že jednal ve jménu Alláha. Policie prý muže dobře znala, již dříve s ním řešila nějaké činy – například drogové delikty. Muž byl považovaný za problematického, ale stále se zdržoval v Německu a nikdo s tím nic nedělal. V podstatě se čekalo, až muž něco vyvede.

Kromě problémů s drogami se pokusil dvakrát o sebevraždu.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann útok velmi tvrdě odsoudil a řekl, že podobné záležitosti už nesmí být nadále tolerovány a přehlíženy.

Německo za poslední dny čelí děsivému teroru. Nejprve chtěl muž z Afghánistánu zabíjet ve vlaku nedaleko Würzburgu pomocí sekyry a nože – vážně poranil 4 lidi. Poté vypukl masakr v mnichovském obchodním centru. V neděli večer pak muž ze Sýrie ubodal svou kolegyni v práci a následně se opilý muž ve vlaku pokusil ubodat dvě ženy.