Současná mladá generace už neumí flirtovat. Tedy umí, ale úplně na jiné úrovni než jejich rodiče. Britský výzkum přišel na to, že polovina mladých do pětadvaceti let vůbec neví, jak svádět opačné pohlaví při osobním kontaktu, a dává přednost psanému projevu přes SMS, e-mail či Facebook.

Obrovský boom zažívá tzv. sexting, tedy vyměňování erotických SMS a MMS s další osobou. Naopak na ústupu se má náhodný sex.

Co se děje? Proč se lidé vyhýbají realitě?

Psychologové tvrdí, že důvodů je hned několik. Mimo jiné pohodlnost. Je jednodušší sedět doma a vytvářet iluzi o sobě samém i o objektu svého zájmu. Pouze pomocí dobře volených slov.

Svou roli hraje i fakt, že si mladí zkrátka zvykli na to, že „takhle“ to stačí. Zvláště pro jedince, kteří jsou nejistí sami sebou a neoplývají zrovna vysokým sebevědomím, je psaná forma komunikace vstupenkou mezi svoje vrstevníky nebo vstupenkou do světa flirtu a sexu.

Dle zmíněného výzkumu jen čtyři z deseti mladých lidí ve věku od 16 do 24 let dokáže flirtovat jen prostřednictvím zpráv na počítači či v chytrém telefonu. A naprostými koket-amatéry jsou mladí na dovolené. Pouhých 18 % z nich dokáže během cestování flirtovat s neznámými lidmi. A když, tak pouze posilněni alkoholem.

Kam tohle vede? Psychologové předpokládají, že během pár let prudce vzroste počet singles sedících po večerech u počítače prožívajících své virtuální manželství. To je trochu smutný příběh, nemyslíte?