Tenhle článek si musí povinně přečíst jedinci, kteří dovedou neustále jen naříkat, jak blbě se ve svém životě mají, ale nejsou schopni udělat nic pro jeho zlepšení. Takže vlastně skoro všichni!

Skotka Laura Lawson žila ještě donedávna životem nemálo podobným možná tomu vašemu. Chodila do práce, která ji nebavila, o víkendech se opíjela nebo seděla u televize, měla nadváhu, se kterou odmítala cokoliv dělat, a byla jenom plná výčitek a lítosti.

Pak se v ní ale něco zlomilo. „Bylo mi dvacet tři, mrhala jsem svým životem a vážila jsem skoro devadesát kilo, takže jsem se ani nepoznávala v zrcadle. Snažila jsem se pochopit, co se se mnou stalo. Všechno jsem sváděla na ostatní. Moje práce nestála za nic, můj život nestál za nic, byla jsem tlustá, smutná a osamělá,“ řekla žena o svém tehdejším stavu.

Zatímco mnoho jiných by v její situaci složilo ruce do klína a začalo se vymlouvat, že změna je těžká a oni koneckonců nemají ani na výběr, Lawson na to šla přesně naopak. Sepsala si seznam tří set aktivit, které by ráda podnikla, a od roku 2012 se pustila do jejich plnění.

Výčet obsahoval bungee jumping, plavání se žraloky, uběhnutí desetikilometrové trati nebo například napsání knihy. A aby měla ještě více motivace, všechny cíle také vyvěsila na internet, kde je pod titulem Completing My Bucket List můžete sledovat třeba i vy. A to si pište, že celý seznam je za tři roky už řádně proškrtaný!

Co je ovšem nejdůležitější – ženě se podařilo zhubnout dvacet kilo a vdát se. Kromě toho si udělala také rekvalifikační kurz, dala sbohem nudné práci v administrativě a nyní se živí jako nákupčí v ropném a plynárenském průmyslu.

A pak že to nejde!