Nálepky Blaženy Škopkové se bývalá herečka Veronika Kánská nikdy nezbavila. Dodnes ji lidi na ulici poznávají, pokřikují na ni Blážo a ptají se jí na natáčení. Není divu, že si ji fanoušci pamatují, protože se po letech nezměnila a svou postavu neskrývá. Veronika na svou slavnou roli moc ráda nevzpomíná. Po natáčení se Zdeňkem Troškou jí už žádný režisér velkou roli nedal.

Veronika Kánská natáčela první díl z trilogie Slunce, seno mezi prvákem a druhákem na gymplu. Bylo jí tehdy 16 let a režisér Troška ji znal původně z komparzu na film Bota jménem Melichar. Tam se nedostala, ale roli Blaženy jí napsal přímo na tělo.

Role přidrzlé holky z vesnice, která se snaží udržet svého milého Vencu a do toho musí přežít chaos ve vlastní rodině, jí vyloženě sedla. Natáčení si prý velmi užívala a nejvíc si sedla s Evíkem (Jaroslavou Kretschmerovou), Tejfarkou (Kateřinou Lojdovou) a předsedou družstva (Mirkem Zounarem).

Naproti tomu s představitelkou Miluny (Petrou Pyšovou) si prý moc nesedly. Dnes si Veronika zažívá Slunce, seno na vlastní kůži. Z Prahy se odstěhovala na vesnici a některé Troškovy postavičky poznává na vlastní kůži.

„Já sama teď žiju mimo Prahu a musím říct, že řada postav z filmu by se k nám do vesnice hodila, a naopak řada lidí od nás by byla náramně použitelná do těch filmů,“ uvedla Kánská pro Blesk.