Před dvěma lety se hvězdný hokejista Jakub Voráček (25) dozvěděl krutou zprávu. Jeho starší ségra trpí nevyléčitelnou chorobou. Nevěděl, co má dělat, jak pomoci. Nakonec se mu v hlavě zrodil nápad (u Jakuba můžeme s jistotou říct, že mozek opravdu má, na rozdíl od jiných sportovců), že chce pomáhat nejen Petře, ale i dalším postiženým roztroušenou sklerózou.

„Když jsem se to dozvěděl, tak to byla příšerná rána. Ale naštěstí je má sestra bojovnice a vypořádává se s tím fantasticky. A proto jsme se rozhodli založit nadaci, která bude nemocným lidem pomáhat v léčbě,“ prozradil nám Kuba, na kterém je vidět, jak svou sestřičku miluje.

A v jeho případě to rozhodně není žádná póza, že by se chtěl zalíbit veřejnosti. Nadaci Jakuba Voráčka bude i zčásti financovat a rozhodně není žádný škrt!

„Za každý bod, který získám v NHL, pošlu na konto nadace tisíc dolarů. Tudíž kdybych to třeba přepočítal za minulou sezonu, kdy jsem získal jednaosmdesát bodů, tak by to už vycházela pěkná částka,“ řekl se smíchem „Vory“.

A že si to teď může dovolit. Vždyť podepsal velmi lukrativní smlouvu v týmu Philadelphia Flyers na osm let, která mu zaručuje výdělek 1,65 miliardy!

„Ještě před třemi lety jsem netušil, že mě tohle může někdy potkat. Jsem za to neskutečně vděčný a vím, že o to víc budu mít zodpovědnosti,“ řekl zcela vážně Kuba.

Ale celý kontrakt i hvězdnou kariéru by vyměnil za to, aby jeho ségra byla zas zdravá. Nebo aby se konečně vynalezl lék, co by ji vyléčil. Jenže bohužel ví, že je to utopie, a tak se snaží Petru držet nad vodou a ví, že práce v nadaci jí pomůže i po psychické stránce. A když bude v Americe, tak se nebude muset bát, že se topí v depresích.