Po koncertě v Havířově se kapela Mig 21 dobře bavila. Jeden z členů skupiny slavil narozeniny, a tak dostali chuť na alkohol. Jenže žádný bar už nebyl otevřený. Tak je nenapadlo nic lepšího, než se vloupat do jedné z restaurací v motelu a sami se obsloužit. Všechny členy kapely po celém incidentu zadržela policie a skončili na záchytce. Jejich večírek ale zřejmě nebude mít žádnou dohru.

Státní zástupkyně trestní stíhání pro přečin krádeže totiž odložila. Skupina prý způsobenou škodu majiteli zaplatila, a tak se zdá být vše vyřešené. „Proti pěti osobám bylo vedeno zkrácené přípravné řízení, které bylo pravomocně skončeno usnesením o odložené věci. U jedné osoby bylo trestní řízení skončeno usnesením o odložené věci,“ uvedla pro portál Lidovky.cz státní zástupkyně Dagmar Heumannová ze zastupitelství v Havířově.

Mig 21 zaplatili majiteli 6 tisíc korun za všechny škody, a právě to byla polehčující okolnost, kvůli které bylo řízení odloženo. Frontman skupiny Jiří Macháček se k celému incidentu odmítá vyjadřovat.