I přes to, že je Michal Horáček zkušeným sázkařem a zakladatelem sázkové kanceláře Fortuna, tenhle tip se mu moc nepovedl. Věřil, že v amerických volbách na prezidenta zvítězí Hillary Clinton. Jenže se spletl. „Teď jsem v lednu vsadil všechno, co mi byli ochotni vzít – asi sto tisíc, na to, že vyhraje Hillary Clinton. A každému jsem to doporučil,“ řekl tehdy.

„Prohrál jsem sázku za 100 tisíc. Jiné sázky jsem ale vyhrál,“ řekl Horáček portálu hlidacipes.org. „V obou případech to v duchu herní etiky beru stejně: s lehce pobaveným úsměvem,“ dodal.

Sice přišel o pořádný balík peněz, ocenil ale skutečnost, že výsledku voleb bylo dosaženo v regulérním demokratickém procesu a Clinton se tomu postavila čelem. Neutekla zadním vchodem a dokonce zatelefonovala Trumpovi, aby mu pogratulovala. „Politická kultivovanost USA tedy žije dál, k tomu blahopřeji i já,“ řekl portálu hlidacipes.org.

Zároveň řekl, že člověk se může svobodně rozhodovat, koho chce mít za svého prezidenta, a tak by neměl nikdo voliče Donalda Trumpa hodnotit negativně. „Neoznačujme voliče pana Trumpa za hlupáky, kteří nic nepochopili. Stejně jako v případě lidí, kteří hlasovali pro brexit. Je to suverénní rozhodnutí svobodně se rozhodujících občanů,“ dodal.

Horáček ohlásil kandidaturu na prezidenta České republiky minulý týden. Posléze ihned zveřejnil informace o svém majetku i zdravotním stavu.