1 – Jméno Michal David je vlastním jménem Vladimír Štancl. Pochází z cirkusové rodiny Kludských, jeho matka Edita Štanclová rozená Kludská je bývalá mimka, teta Dagmar Kludská je v současné době spisovatelka a kartářka.

2 – Podílel se na výchově vnuka Jako správný rodič se se svou manželkou částečně staral o vnuka Sebastiana, kterého v roce 2010 přivedla na svět jeho dcera Klára. Důvodem výchovy v Česku bylo, že dcera studovala v New Yorku na vysoké škole.

3 – Zastal se ho Paroubek Mnozí Michala Davida označují a označovali za normalizačního zpěváka. Zastal se ho ale bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. „Líčit jej jako normalizačního umělce může jen hlupák,“ napsal Paroubek v dopise o Michalu Davidovi, který se proslavil v 80. letech písněmi, jež v té době ovládly diskotéky. Jedna z jeho tehdy nejslavnějších skladeb byla „Poupata“, na kterou cvičily dívky na spartakiádě na Strahově.

4 – Rekordní prodeje Jen málokdo z českých interpretů se může jako Michal David pochlubit tím, že za svou kariéru prodal více než 3 miliony nosičů CD a DVD.

5 – Smutné období Zpěvák prožil v roce 2000 jedno z nejtěžších životních období, když mu na na leukémii zemřela milovaná dcera Michaela. Sám uvedl, že bolest ze ztráty dcery v něm zůstane navždycky.