Všechno se to odstartovalo pár let zpátky v Kolumbii. Na ulicích se tam v drsných čtvrtích pořádají party, na kterých hraje hlavně elektronická verze tamního tanečního stylu cumbia. Ten za tu dobu stihl svými rytmy ovlivnit už i současný pop.

A teď přišel čas na změnu a s tím je potřeba obměnit taky účesy, které na těch mejdanech můžete spatřit. Těm říká tamní stylová mládež Estilo Colombiano neboli jednoduše kolumbijský styl. Nefrčí už ale zdaleka jenom v Kolumbii, ale rozšířil se v různých verzích taky v dalších zemích Latinské Ameriky, speciálně v Mexiku.

Základem je kombinace vyholených a zároveň dlouhých vlasů, které jsou uhlazené pořádným množstvím gelu. Některé varianty můžou připomínat v Česku nesmrtelný jágrovský účes mullet neboli „vpředu byznys, vzadu party“. Někdo si zase vzpomíná, že se podobným uhlazeným účesům do čela říkalo ve škole „na blbečka“.

Jenže latinskoamerický styl je dotažený i oblečením – základem je košile v momentálně hodně populární oversize velikosti, tedy o několik čísel větší. A pak samozřejmě ujeté doplňky – airbrush motivy, kapsy přes krk nebo přívěsky s obrázky svatých. Variant je spousta, takže každý může v rámci stylu projevit svou jedinečnost.