V neděli večer ve městě Ciudad Juaréz policie nalezla osm mrtvých těl. Osmičlennou rodinu včetně tří dětí brutálně ubodala trojice mužů. Dva podezřelí muži již byli zadrženi policií, třetí stále uniká. Motivem brutálního krveprolití mají být dluhy ze sázek na psí zápasy jednoho ze členů rodiny.

„Situace se vymkla kontrole, a proto je zavraždili. Vzali si peníze a tři auta. Bylo to všechno zjevně kvůli sázce uskutečněné na psích zápasech,” sdělil novinářům hlavní prokurátor Mexika Chihuahua Jorge Gonzáles Nicolas.

Nejmladší obětí osminásobné vraždy je čtyřleté dítě. I jeho tělo našli policisté s páskou přes oči a se svázanýma rukama. Jediný člen rodiny, kterého vrazi nechali naživu, je tříměsíční miminko.

Město Ciudad Juaréz leží na samé hranici se Spojenými státy a přezdívá se mu Město smrti. Zkuste zadat do Google třeba „Ciudad Juaréz murders“ a pochopíte.

Ročně je zde zavražděno na tisíc lidí. Město je plné drogových gangů, které mezi sebou vedou narkoválky. Kdo nelítá v drogách, lítá jistojistě v něčem jiném. Třeba v sázení. Vyvražďování celých rodin kvůli dluhům zde není výjimečnou událostí. Mnozí Mexičané se tomuto místu vyhýbají velkým obloukem.