Posledních pár dnů nás na území celé České republiky trápil nepříjemný mráz a ledovka na silnicích. Jenomže v následujících dnech a týdnech nás mrazy jen tak neopustí. Sice už nebudou Česko sužovat extrémní mrazy a teplota by neměla klesat do závratných minusových hodnot, ale na nějaké oteplení můžeme ještě zapomenout.

Čeká nás opět mrazivý týden a teploty budou klesat pod nulu. Takže čepice, rukavice a přímotopy rozhodně neschovávejte do skříně. Ba naopak, ještě si pěkně přitopíme.

Chladné počasí z posledních dní bude pokračovat až do konce ledna, takže nepočítejte s tím, že by se teplota vyšplhala nad nulu.

Ovšem na přelomu ledna a února se začne blýskat na lepší časy. V tomto období můžeme počítat s tím, že se teploty začnou dostávat do normálních hodnot, které vydrží až do poloviny února. Začátkem února se začne pozvolna oteplovat a týdenní teploty by se mohly dostat i nad dlouhodobý průměr.

O něco více srážek můžeme očekávat v dalších týdnech, ovšem celkově by mělo období od 23. ledna do 19. února skončit srážkově slabě podprůměrně.

Začátek příštího týden sice nezačneme úplně ideálně, ale nejhorší to taky nebude, co se počasí týče. V pondělí bude převážně zataženo s nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a místy v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty –6 až –2 °C. Noční teploty –6 až –10 °C.

Celý příští i nadcházející týden by se měly nést v tomto duchu.