Drogy, sex, násilí, nespoutaný život a absolutní ztráta ohledu na matičku Zemi. Mnozí z nás žijí nezřízeným způsobem a mnozí z nás zapomínají na to podstatné – chránit naši planetu a být jí vděčni za její pohostinnost a krásu. Ale co když nadejde den, kdy nebude planeta Země? Kde budeme žít? Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. To je nový film – Interstellar.

Ústřední cesta filmu Interstellar nevede jen jedním směrem, do vesmíru. Režisér Christopher Nolan sám o filmu řekl, že během přípravy námětu a realizace filmu se vždy vrátil k základní myšlence, že čím dále se vydal do vesmíru, tím více si uvědomil, co znamená být člověkem.

Možná netradiční pohled, ale tento režisér chtěl zachytit něco ojedinělého, realistického. Realismus pro Nolana neznamenal jen natáčení v nehostinných a nebezpečných exteriérech, za které si vybral samotný Island. Právě ostrov splňoval požadavky režiséra, který potřeboval krajinu, která by co nejvíce evokovala vzdálené světy. Hlavní je odhalit vydatné zdroje lidskosti na pozadí každého velkého dobrodružství. Hlavními postavami filmu Interstellar jsou členové jedné rodiny: sestra a bratr Murphyovi a Tom (Mackenzie Foy a Timothée Chalamet), jejich dědeček Donald (John Lithgow) a jejich otec Cooper (Matthew McConaughey).

Jak to tedy skončí? Od 7. listopadu můžete nalézt řešení v kinech.