Tohle kontroverzní prohlášení jedné mladé matky rozzuřilo spousty žen. Loni Jane Anthony (25) je prý živoucím důkazem toho, že nemusíte vypadat v těhotenství jako velryba. Celou dobu totiž držela speciální dietu a jedla v podstatě jenom banány.

Mladá matka byla pod palbou kritiků už v šestém měsíci, kdy prohlašovala, že je stále jenom na rostlinné stravě a jí dvacet banánů denně. Během těhotenství přibrala 17 kilo, z toho 10 shodila po dvou dnech od porodu zdravého chlapečka. Po 12 dnech měla opět ploché břicho a vypadala jako před těhotenstvím. Také se nechala slyšet, že by byla ráda, kdyby její syn byl vegan jako ona.

Nicméně odborníci před touto stravou v těhotenství varují. „Pro ženy v těhotenství jsou důležité bílkoviny a tuky, které tvoří stavební kameny buněk a podporují vývoj mozku a očí dítěte,“ cituje výrok odborníka Daily Mail.

Jane Anthony ale také inspiruje přes 200 tisíc lidí, kterým dává tipy na zdravou stravu na svém Instagramu. Mnozí z nich ji však považují pouze za anorektičku.