Vše začalo před dvěma lety, kdy autor textu varoval Nadaci Krtek (dnes Šťastná hvězda) před aktivitami jisté Patricie Kossevové, pravomocně usvědčené zlodějky, falešné novinářky a vyhrožovatelky, jejíž aktivity mnoho let monitoruje a upozorňuje na ně.

Nadace prostřednictvím šéfky Aleny Skovajsové tehdy předstírala zájem, ale pokračovala v nadšené spolupráci jak s Kossevovou (která prý nezištně zajišťovala P.R.), ale i vysmívanou neVyVolenou Evou F., která se stala po přímé intervenci Kossevové jednou z tváří charitativního podniku, který se s ní v červnu 2014 rozloučil poté, co se vulgárně vyjadřovala na Facebooku vedle fotek s postiženými dětmi. Distancování se od Feuereislové následně Skovajsová (zjevně pod nátlakem Kossevové) popřela a eXtra ji muselo trapně usvědčovat uveřejněním nadační korespondence (viz galerie), načež jsme po zjištění, že Šťastná hvězda dál s Kossevovou spolupracuje, pustili celou partu ze zřetele v rámci dohody vydavatele eXtra se Skovajsovou, že nebudeme nadaci dál medializovat, neb to poškozuje její jméno a ona si je dobře vědoma kontroverznosti Kossevové.

Vše změnil prosinec 2014, kdy v rozhovoru pro iDnes obvinila Kossevovou ze lži a amatérismu v důsledku nešťastná maminka Jana Karešová, která o dvě děti přišla formou zákeřných chorob, kterými trpí jak ona sama, tak další z původně čtyř dětí, šestiletý Adámek, jehož mladší bráška Ondřej zemřel ve třech letech na leukémii a dvojče Verunka loni v důsledku nádoru mozku. V pořádku je jen patnáctiletá Martina.

Karešová v rozhovoru popisuje cestu do USA na podzim 2014 s už těžce nemocnou Verunkou, kterou organizačně zajišťovala přes nadaci Kossevová takto: „Měla jsem za to, jak slibovala Patricie Kossevová, která cestu za nadaci organizovala, že děti vyšetří a zůstanou se tam léčit. Jenže až tam se ukázalo, že předem není nic domluvené. Jezdili jsme celé dny po městě, od kliniky ke klinice a hledali, kde pan doktor pracuje. Vůbec o nás nevěděl, nečekal nás, tím pádem ani děti nebyly zařazeny do registru pacientů, takže je léčit ani nemohl… Že cesta byla zbytečná a šlo o vyhozené peníze, se ukázalo až na místě a mohla za to paní Kossevová. Jak já, tak nadace už jsme se s ní rozešly. Ztratili jsme deset dní a utratili zbytečně 200 tisíc korun z naší sbírky.“

Do věci se opět vkládá eXtra rozběsněné tím, že nadace i přes varování něco podobného dopustila. A dějí se věci.

Šéfka nadace Skovajsová připouští chybu a uzavírá s eXtra dohodu, podle které se nenechá zastrašit případnými výhrůžkami Kossevové, a v telefonátu (redakce má k dispozici desítky minut záznamů hovorů autora textu se Skovajsovou) nám sděluje, že na ni podá na státním zastupitelství žalobu, a žádá nás, ať nadaci nepoškozujeme nežádoucí publicitou. Už tak prý Šťastná hvězda čelí ministerské kontrole, o které Skovajsová tvrdila, že si je jistá, kdo a proč ji na nadaci poštval.

Kossevová, která vede s autorem článku řadu sporů na mnoha úrovních, běsnila. Marně tlačila na vydavatelství MAFRA, aby z článku odstranila pasáž se svým jménem (rozhovor jen doplnilo její vyjádření, pozn. aut.), a pak volně přesunula svůj tlak zpět na Skovajsovou, o které jsme si jisti, že jí bylo společně s nadací zřejmě vyhrožováno.

Výsledek? Nedávná série trestních oznámení na eXtra.cz a zjištění, že Šťastná hvězda žádný podnět Policii ČR nedala. Důvod je nasnadě. Máme zjištěno, že výsledky kontroly nebyly sice fatální, ale přesto rozpačité a informace, kterými Kossevová disponuje, by mohly nadaci uškodit, což stačilo, ostatně Kossevová povětšinou k zastrašení stěžovatelů potřebuje mnohem méně.

Do toho Karešová pro nás nepochopitelně zjevně vypovídá na policii, že s eXtra.cz nikdy nemluvila (lež, kterou můžeme prokázat, ale stále se snažíme chápat situaci Karešové a vyčkáváme), staví se veřejně za Šťastnou hvězdu (nikoli za Kossevovou) a mlčí.

Nemlčí ale Kossevová, která připravuje žalobu na autora textu a potřebuje mít nadaci i Karešovou pod kontrolou: „Tvým jménem jsou psány Pavlem Novotným story o tom, jak jsem tebe měla okrást… A ty se tomu vůbec nebráníš a nijak to nedementuješ, i když víš, že to není pravda… Je nám všem jasné, že to děláš z toho důvodu, že to přináší zisky nejen v podobě peněz, které ti lidi posílají na tvůj soukromý účet, mám jednoho svědka, kterému jsi poslala svůj soukromý účet, na který ti poslal nemalou částku, ale myslím, že když se někdo podívá na tvůj účet…“ píše Kossevová privátně Karešové a ze zprávy (její originál jsme připraveni u soudu předložit, byť způsob jejího získání je právně napadnutelný) jsou jasné tři věci:

  • Kossevová Karešové evidentně vyhrožuje a opětovně žádá, aby se maminka držela verze „eXtra lže“.
  • Kossevová pravděpodobně krom zfušování všeho, co se dalo, Karešovou jinak v USA neokradla.
  • Karešová i přes veškeré utrpení může mít sama máslo na hlavě.

Pro dokreslení vztahů v podivném propletenci, který zjevně Kossevová drží za koule a nutí držet s ní basu proti nepohodlnému médiu, přikládáme svědectví jednoho ze svědků eXtra v celé kauze, ženy, která podniká/pracuje ve FN Motol a která měla tu možnost osobně Karešovou poznat v době, kdy v nemocnici umírala její druhá dcera: „Viděla jsem, jak se jí Kossevová drží zuby nehty i po návratu z USA. Říkala jsem jí, že tu ženskou znám, že je divná a píše se o ní, ale ona byla dost mimo, umíralo jí dítě. Zpětně jsem od Karešové slyšela, jak jí Kossevová v posledních dnech Verunčina života stále slibovala, že má známé v Emirátech a přiletí letadlo a zachrání ji… Bylo mi z toho zle.“

V celé kauze už spolu všechny tři články řetězu navzájem spolupracovaly i válčily a zdá se, že jejich vzájemná symbióza proti eXtra, které se snažilo nadaci i Karešovou od začátku před Kossevovou varovat, je nevyhnutelná.

Hvězda nechce za žádnou cenu, aby se dostalo ven cokoli, co ji může poškodit, Karešová je vydíratelná a Kossevové se náramně jejich obrat hodí do krámu, aby mohla opět zkusit dosáhnout stažení článků o sobě na základě tvrzení, že autor článků je lhář (Vetchý!) a ona oběť.

Kdo je Patricie Kossevová?

Pravomocně usvědčená zlodějka umělých vlasů se v minulosti ráda vydávala za novinářku a slibovala zprostředkování uveřejnění PR článků v médiích, což se jí dařilo sporadicky, na rozdíl od vybírání záloh a zastrašování klientů. Prokazatelně vyhrožovala České televizi i mediální skupině MAFRA, ač dodnes tvrdí, že je novinářka „Mladé Fronty iDnes“, kde naposledy publikovala PR text před mnoha lety, jinak u výslechů není schopná doložit novinářskou dráhu, napočítáme-li dva dnes už neexistující, prakticky neznámé bulvární weby.

Dokázala se přimotat do deset let starého případu pašování Balkánce přes Francii do Anglie, což odnesl tehdejší snoubenec, který po rozchodu s ní promluvil o její násilné povaze a činech, za což v současnosti čelí jejím nařčením, že je lhář a pomáhá Novotnému.

Řada subjektů i jednotlivců s ní udělala mimořádně špatnou zkušenost, ale v důsledku ztrát v řádech maximálně desetitisíců a jejího nátlaku povětšinou nechtějí svědčit, nebo poskytují eXtra informace proti slibu utajení.

Neuvěřitelnou roli sehrála ve sledovaném případu rozkradeného Autocentra Pardubice. Jeho provozovatel David Kracík dnes sedí za desítky milionů škod. Kossevová dělala PR manažerku jeho manželce Gabriele Natally Kracíkové, zlatokopce toužící po slávě, a slibovala jí medializaci. Kasírovala nejen Kracíka, ale po jeho zatčení i dalšího milence, podnikatele z Kolínska, který zaplatil za zprostředkování článků Kracíkové, a když se dočkal ničeho a ještě kopaček, ozval se, aby čelil vyhrožování a dokonce údajnému úřednímu obvinění Kossevové, že dokonce plánoval vraždu. Vše uzavřeno poté, co přestal po Kossevové chtít zpátky peníze. Vrcholné číslo ale předvedla Kossevová krátce předtím, když dva měsíce před zatčením Kracíka přivedla svou kamarádku, dvacetileté tele Evu Feuereislovou, která na sebe nechala autosalon převést, aby rok poté ve vile VyVolených plakala, že má na krku milionové dluhy.

Soud nakonec Feuereislovou označil za bílého koně, ostatně je to zjevné, nějaké velké podnikání není v jejích duševních silách, ale existují jasné důkazy o tom, že v bazaru úřadovala, čile obchodovala a podle rozsudku nad Kracíkem dokonce aktivně figurovala při převodech peněz mezi klienty a Kracíkem, v té době už bývalým jednatelem, kterému umožnila přístup ke svému účtu. Bílým koněm tedy v klasickém slova smyslu nebyla a vydavatel eXtra, které nashromáždilo řadu svědectví podvedených, rozhodl o ponechání všech textů o případu na webu, neb trvá na uveřejněných informacích a práva veřejnosti na jejich znalost. Pointou budiž prokazatelný důkaz (výpověď na Policii ČR, kterou má redakce k dispozici), podle které Kossevová, která dnes nemůže Kracíkové přijít na jméno a dělá, že se jí kauza bazar netýká, tvrdila, že na případu pracovala jako novinářka!

Přestože je ve skutečnosti novinářkou falešnou, aktuálně čelíme obvinění právě z toho, že jsme o ní napsali, že je falešná novinářka, což je jen zlomek obvinění, kterým redakce za vytrvalé upozorňování na její aktivity čelí.

Otázek je ale více:

  • Proč nadace Šťastná hvězda tvrdila, že organizuje cestu Karešové do USA, když tuto financovala Karešová ze soukromé sbírky a organizovala ji Kossevová?
  • Čeho se nadace bojí v souvislosti s kontrolou a tlakem Kossevové? Co na ni Kossevová ví?
  • Proč Karešová evidentně přibarvila vinu Kossevové?
  • Co ví Kossevová na Karešovou, že tato lhala u výslechu a aktuálně zjevně neví, na jakou stranu se přidat?
  • Proč nadace couvla z trestního oznámení na Kossevovou, což se před námi snažila co nejdéle utajit, zatímco věděla, že Kossevová aktivně připravuje vykonstruované obvinění eXtra?
  • Co ví Kossevová na šéfku Šťastné hvězdy Skovajsovou?
  • Proč Karešová navenek nově deklaruje podporu nadaci (a tedy i Kossevové), když jí tato následně vyhrožuje?

Texty eXtra.cz o Kossevové opakovaně řešila kriminální policie i státní zastupitelství, vždy s osvobozujícím výsledkem. Po rozsudku označujícím Feuereislovou, která se nedávno pokusila nařknout eXtra pomocí zneužití svého bývalého advokáta, za bílého koně čelí autor textu dalším pěti podáním Kossevové, na městské, policejní i krajské úrovni.

Legendární je v redakci situace po zveřejnění informací o tom, že Evu v minulosti nabízela eskortní agentura jako společnici. Důkazy o tomto označila Eva Feuereislová za falza vytvořená přímo Novotným. Aktuálně žije rozsudkem v kauze Spy – Vetchý a těší se, jak s Kossevovou vysoudí raketu.

Show must go on.

Znáte odpovědi na některé otázky? Máte zkušenost s aktivitami paní Patricie Kossevové? Věříte, že je autor textu posedlý lhář a chce ublížit nevinné Kossevové a její klientce Evě, nebo věříte eXtra, že se snaží dlouhodobě usvědčovat Kossevovou z vyhrožování a obkládaček? Chcete se anonymně podělit o svou zkušenost či názor? Pište na redakce@extra.cz nebo přímo na pavel@extra.cz.