Drazí čtenáři, tento sloupek se jmenuje Monika Štiková pátrá, radí, informuje. A tak tomu tedy musím dostát. Proto jsem si pro vás připravila úžasný tip na výlet, který jsem pro vás vypátrala.

Je čas prázdnin, a proto většina z vás vyráží na různé dovolené a prodloužené výlety. A to co jsem teď zažila já, o to se s vámi musím rozhodně podělit. Hrozně ráda získávám nové zážitky a neustále tedy něco vyhledávám. Můj muž je tedy velmi šťastný chlap, protože nemusí nic řešit a organizovat. Jistě to znáte, milé dámy :-)

A tak jsem tentokrát objevila zámek Dětenice a středověkou krčmu. Tahle firma má už dost jiných poboček, třeba v Praze, Písku atd. Ale Dětenice jsou, myslím, nejlepší. Soudím to podle toho, že celý areál nabízí nejvíce využití a hlavně je zasazen do krásné přírody. Program bych já osobně doporučovala zvolit následovně.

V době prázdnin je třeba vyrazit již v pátek k večeru a zahájit to noční prohlídkou s upíry v potemnělém zámku (úžasné, dokonce jsem se i já bála) a pak zajít do tamní skvělé italské restaurace a ubytovat se rozhodně ve středověkém hotelu. Ubytovávat vás bude osobně trpasličí klíčník. V sobotu bych volila rytířský turnaj, což je naprosto vychytaná záležitost (krutě dobrý kostýmy, hudba, šerm, koně). A pak bych dala zlatý hřeb celého výletu – Středověkou krčmu i s programem a ten opravdu stojí za to.

Jen pro představu: pálení čarodějnic (jedna z vás?), tanečnice na stole, ohnivé peklo atd. A spolehněte se, že když překročíte práh krčmy, tak se rázem ocitnete ve středověku a svět venku na chvilku zanikne. Fakt úžasný. Hlavně se nelekejte, když na vás už od dveří začnou pokřikovat: „Vy holoto líná, co tady pohledáváte?“ ba naopak reagujte stejně, je to úžasně zábavné…

Méně zábavné bylo, když se můj muž chtěl skoro poprat, protože si myslel, že ho hrubě urážejí… Na neděli bych doporučila prohlídku zámeckého pivovaru, kde se kouknete, jak se pivo vaří. I s báječnou ochutnávkou.

Tak, přátelé, určitě vyrazte a nechte se unášet na křídlech středověké romantiky. Jistě se to bude líbit nejen vám, ale i vašim dětem. Krásný prázdninový výlet Vám přeje

Vaše Monika