Jděte do nejbližší trafiky, stoupněte si před regál s magazíny v lesklém obalu a ukažte mi jeden jediný, z jehož titulní strany se neusmívá kráska bez kruhů pod očima, s dokonalým běloskvoucím chrupem a bezchybným make-upem.

Škoda cesty, takový časopis totiž nenajdete. Proč? Vady na kráse jsou v dnešní době nepřijatelné a Photoshop je nejlepším přítelem moderní ženy. Víme to všichni, přesto se necháme denně ládovat další porcí vyretušovaných krásek z reklam, fotek, plakátů a internetu. Necháme na sebe vytvářet nátlak, snažíme se těm dokonalým ženám alespoň trochu podobat a pak upadáme do depresí, když se nám to nedaří. Kult krásy je všude kolem nás, nedá se mu bránit a alespoň malou berličkou nám mohou být všemožné filtry, jimiž projíždíme fotky, než se s nimi pochlubíme na sociálních sítích. A Photoshop.

Jak jednoduché je udělat ze sebe femme fatale alespoň na fotce, na to se podívejte na videu, které v devadesáti vteřinách shrnuje šestihodinovou (!) práci retušérů. A soudě podle „před“ a „poté“, byla to fuška.