Modrá barva je prostě skvělá, a tak si mnoho lidí zařizuje byt právě v tomto odstínu. A hlavně pořízení odpovídajících dekorativních předmětů, jako je dřevěné kormidlo, model lodi a tak podobně, vás rozhodně nezruinuje.

Pokud si budete zařizovat byt v námořnickém stylu, můžete se na něm pěkně vyřádit. A pokud si nejste jistí a potřebujete poradit a nechat se inspirovat, načerpejte nápady z následujících fotografií. K navození požadované atmosféry totiž stačí opravdu málo.

V předsíni můžete vidět zarámovaný obraz s námořnickou tematikou, respektive s lodí a dvěma pádly. Loď vypadá jako živá a vy se hned cítíte jako u moře. Elegantní kulaté stolky vyplňují prázdný prostor. Můžete si do nich dát knížky a hned vypadá předsíň útulněji.

Velmi zajímavá je kuchyň. Ta je modro-bílá a jedna stěna je obložená „palubními prkny“. Je velmi útulná a působí, jako byste byli v podpalubí. Židle, které stojí u baru, jsou v modré barvě a elegantně tak doplňují celou místnost. Tam se vám bude vařit jedna báseň.

Ložnice je asi tou nejdůležitější. Je navržena designérkou Jenny Wolf, nachází se zde napodobenina kostry člunu. Za pozornost stojí také vintage kormidla. Samozřejmě nesmí chybět pohodlná postel a komoda. Dětský pokoj je samozřejmě natřen na modro a celkový dojem je ještě lepší. V koupelně stojí za pozornost zrcadlo, které evokuje lodní okno. Nechybí ani námořnické lano. Tak co, jak se vám líbí?