Nejdřív se prý ozval výbuch, pak vypukl chaos a hosté začali běhat kolem hotelu. Údajně se mělo střílet i na pláži, přičemž teroristé pálili do lidí, co se opalovali na lehátkách.

Teroristé zaútočili na hotely Bellevue a Royal Kenz. CNN ještě uvádí, že se střílelo i v hotelu Rio Imperial Marhaba. Podle informací eXtra jsou přitom zmíněné hotely i v nabídce českých cestovních kanceláří. Jakých národností byly oběti, to zatím není jasné. Ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by mezi oběťmi byli Češi, uvádí ČT24.

„Slyšel jsem ránu, pak vypukla panika. Všichni utíkali z pláže zpátky k hotelu,“ uvedl pro SkyNews svědek. „Ozvaly se rány, myslela jsem, že je to ohňostroj. Ale pak mi došlo, že to je střelba. Běžela jsem k moři pro děti, vzala naše věci a utíkala k hotelu. Zaměstnanci na nás křičeli, ať utíkáme,“ vypověděla irská turistka Elizabeth O´Brien.

Při přestřelce s policií zemřel jeden z útočníků. Zatím není jasné, kdo za útokem stojí. Podle tuniského ministra vnitra Mohammeda Ali Aruího je většina obětí z řad zahraničních turistů, hovoří se o Němcích a Britech.

Útok v Sousse přišel krátce poté, co zřejmě radikálové IS zaútočili na továrnu americké společnosti ve městě Saint-Quentin-Fallavier poblíž Lyonu.

Připravujeme podrobnosti!