Mark Wahlberg není zrovna ten typ, o kterém by se u nás hodně psalo. Na skandály si moc nepotrpí, žije spořádaný rodinný život se svou dlouholetou manželkou a čtyřmi dětmi, pracuje, nefetuje, nepije. Jenže jeho minulost už tak nudná není a možná vás překvapí, že má mnohem zajímavější život než Angelina Jolie a Brad Pitt dohromady. Není to žádné neviňátko.

Dříve narození si Wahlberga budou možná ještě pamatovat coby zpěváka. Jeho brácha je Donnie, člen osmdesátkového boybandu New Kids on the Block, a když bylo Markovi 13 let, se skupinou také vystupoval. Jenže jejich hudba mu přišla, stejně jako většině pánské populace trapná, a tak od nich odešel a začal vystupovat jako rapper Marky Mark. Sbíral úspěchy a získal dokonce i platinovou desku.

Mezi další jeho „úspěchy“ patří i několikatýdenní pobyt ve vězení. Abyste věděli, Mark býval v mládí docela dáreček a svoje komplexy si vybíjel na spoluobčanech odlišné barvy pleti. Za útok na Vietnamce, z nichž jednoho málem ubil k smrti a druhého natrvalo oslepil na jedno oko, dostal dva roky vězení. Nakonec si ale odseděl jen 45 dní.

Tuhle etapu života má ale dávno za sebou. V současnosti patří mezi nejžádanější herce Hollywoodu a jde z filmu do filmu. Za film Skrytá identita byl dokonce nominován na Oscara. Jen je škoda, že v roce 2005 nakonec odmítl hrát ve Zkrocené hoře. Prý nechtěl točit homosexuální milostné scény. Jeho roli nakonec dostal slaďoušek Jake Gyllenhaal.