Hana Zaňáková zemřela ve svých sedmdesáti šesti letech, ale o svůj život tvrdě bojovala dva roky. Jenže její tělo už bylo tak oslabené různými nemocemi, že vlastně pro ni bylo lepší, když „odešla na onen svět“, což ale i tak byla pro Lucii Bílou (49) obrovská rána. Přestože věděla, že se maminčin konec neodvratně blíží…

Již před dvěma lety to s paní Zaňákovou vypadalo dost nahnutě, postihla ji těžká mozková příhoda, ze které se po dlouhém boji vyhrabala. „Myslela jsem, že to prostě nedám. Že odejdu s ní,“ prozradila smutně zpěvačka, ale věděla, že její maminka je velká bojovnice.

Jenže zanedlouho se mozková příhoda ozvala znovu a ještě v těžší verzi. To už se Lucka i její bratr Karel připravovali na nejhorší.

„Nevypadá to dobře. Krátce řečeno – je ve špatném stavu. Lucka je s tím smířená. Život je i o smrti a ta se blíží každému z nás. Někomu dřív, někomu později a máma je bohužel na řadě,“ řekl tehdy deníku Aha! na Slavících v roce 2014 Karel Zaňák (56).

Sice ještě dlouho bojovala, ale nemoc si vyžádala své, a dokonce zhubla až na strašných 40 kilo a už nebyla schopná sama o sebe se postarat. Nejbližší se s ní loučili a paní Zaňáková tento víkend vydechla naposledy.

I když smutnou událost nechala Lucie vyvolat místním rozhlasem v rodných Otvovicích, pohřeb chtějí mít jen v kruhu rodinném. Jako vždy se Lucka stáhla do své ulity a chce být na svou bolest a smutek sama…