Když byla zveřejněna zpráva o teroristickém útoku na tuniské pláži, asi každému z nás blesklo hlavou, co když je zde někdo z našich přátel nebo rodiny. Přece jen Tunisko je oblastí hojně navštěvovanou Čechy a jen v době útoku jich v oblasti bylo na tisíc. Jak uvádí iDnes, podle velvyslance Jiřího Doležela jsou naši krajané v bezpečí a je o ně postaráno.

Podle posledních informací zemřelo na tuniské pláži v letovisku Sousse na 37 lidí, dalších 36 bylo zraněno. V souvislosti s národnostmi obětí se nejčastěji objevují informace o Britech, Němcích a Tunisanech.

Na sociálních sítích se v posledních hodinách objevují prosby o pomoc při pátrání. Například zoufalý Conor Fulford prosí o pomoc v souvislosti se svou matkou Sue Davey, která trávila dovolenou v Tunisku a byla ubytovaná právě v jednom z hotelů, kde k útoku došlo. Syn se jí nemůže dovolat, obavy má ještě větší ve chvíli, kdy si je jistý, že v době útoku byla na pláži, píše web topky.sk.

Svého tátu a jeho partnerku zas hledá mladík na Twitteru vystupující jako ASAP Rossi. Také oni se v pátek po poledni nacházeli v hotelu, kde se střílelo.