Paul viděl zloděje, který kradl lidem peníze přímo z kapsy tak, že skenoval jejich karty. A to docela důvtipným způsobem. V ruce měl čtečku bezdrátových karet a dotýkal se kapes a kabelek nic netušících lidí. Pokud tam měli bezkontaktní kartu, obral je tak o zhruba 800 korun. A když takhle projedete několik kapes za den, můžete si tak přijít na pěkný balík.

Paul Jarvis vše vyfotil a dal na svůj Facebook: „Tento muž skenuje bezkontaktní karty. Jediné, co musí udělat, je dotknout se kapsy s peněženkou, kde máte kartu,“ napsal k fotografii. „Už jsem o tom jednou slyšel, ale poprvé jsem viděl někoho, kdo to opravdu dělá,“ řekl Paul.

Je to pravda, některé čtečky karet lze skenovat přes peněženky. Bezkontaktní karty jsou nyní velmi populární a používá je mnoho lidí. Vykrást vám tak účet třeba v metru tedy není vůbec žádný problém. Bezhotovostní platby jsou oblíbenější než platby bankovkami a mincemi.

Bezkontaktní technologie roste od první transakce ve Velké Británii v roce 2007. Tam byly bezpečnostní starosti s bezkontaktními čipovými kartami ale už v minulosti.

Když je karta odcizena, zloděj z ní stihne udělat několik malých transakcí, než je karta úplně zablokována. Malé transakce se totiž dělají v režimu offline, takže nikdo hned nepřijde na to, že karta byla použita. Takže si svoji bezkontaktní kartu hlídejte, i když pojedete hromadnou dopravou!