Samozvaný král paletových domků, které rozboří první moucha, co proletí kolem, a ochránce slabých a utlačovaných, medvědobijec z Líbeznice a věčný sok Josefa Rychtáře (56) už zase o sobě dává vědět svým dalším šíleným nápadem.

Zdeněk Macura (40), bývalý zachránce Ivety Bartošové (†48) a komická postavička českého šoubyznysu, u nějž nikdo neví, zda to hraje, nebo je to doopravdy, se na Facebooku pochlubil líbeznou fotkou, jak něžně sedí v rajčatovém záhonku a zamilovaně hledí na zelené šlahouny obmotané kolem železné tyče.

A samozřejmě dostal nápad.

Jeho azylová chalupa sbitá z překližky a papíru se zatím moc neujala, jediná dobrovolnice v ní na chvíli žijící, Vlaďka Šuleková, Zdeňkova bývalá holka, z ní zdrhla, jakmile zjistila, že s tímhle králem ji tedy nečeká žádná sláva, natož půlka království.

Zdeněk se ale nevzdává. Pořád věří, že bydlení ve stavební paletě je trend budoucnosti, a hodlá se tomu věnovat ve velkém. Rozjel si proto pěstování rajčat, které by mu mělo vynést dost peněz na stavění dalších chalup, kam by chodil obtěžovat ubytovávat nebohé ženy s podivnou minulostí.

Jeden z mých snů je být magnát domácích rajčat pro střední Čechy a okolí,“ napsal si Zdeněk k fotce na Facebook. „Náklady na jednu plodinu jsou zatím 16 Kč sazenice, 20 Kč železný prut. Pokud by se výroba vyplatila, tak příští rok to rozjedu ve velkém a zisk z prodeje by šel na výstavbu azylových paletových chaloupek.“

Možná by se nad jeho stavební horlivostí mělo zamyslet Ředitelství silnic a dálnic a Zdeňkovi nabídnout pod záminkou výstavby azylové silnice práci. Jezdit dobře potřebujeme všichni jako sůl.