Takhle si tu žijeme otevře kauzy dotačních nesmyslů, prozkoumá, kam a proč zmizely peníze, ukáže i největší rarity, které v České republice vznikly. Ve studiu jsou kromě moderátora přítomni také hosté z řad novinářů a známých osobností.

„Budeme si povídat, ale ne vždy a nutně k tomu danému tématu. V reportážích už bude řečeno všechno a rozebírat pořád dokola, že se tu holt dějí takové věci, by asi nikoho moc nebavilo. Budeme si z toho tedy dělat spíš legraci a snažit se to odlehčit, co jiného nám v této souvislosti zbývá,“ říká odhodlaný moderátor, který se krom jiného těší i na kontakt se živým publikem.

„Je to pořad, který by měl lidi naštvat a zároveň bavit, což je velká výzva. Součástí budou poměrně obsáhlé reportáže o různých bizarních projektech a vůbec o způsobech, jak se dají peníze z veřejných rozpočtů nebo dotací vyhazovat oknem. A tím si v podstatě dáme razítko na to, co si tady všichni myslíme a takhle si tu s tím žijeme,“ prozradil Bořek Slezáček o pořadu, který měl premiéru 31. srpna.

Další díl pořadu Takhle si tu žijeme, který můžete na TV Barrandov vidět již dnes od 21.45, má podtitul „Fakt to potřebujeme?“. Tentokrát dojde na témata jako zaprášené miliony ve sklepě aneb o tom, že na těchto místech mohou být ukryté velmi cenné poklady, nebo kamery poodhalí dotace, které jsou postavené na hlavu. Na jedné straně totiž Evropská unie financuje projekt, který má pomáhat omezit prostituci, zároveň je však možné postavit za dotační evropské peníze například nevěstinec.

Zní to velice bizarně, podrobnosti jsou však ještě mnohem peprnější. Za pozornost bude stát i reportáž o Hyperloopu. Smělý nápad Brňanů na futuristický dopravní plán má totiž hned několik háčků, jedním z nich je například to, kde budou takzvaní kapslonauti přistávat.