James Brumpton (26) jako teenager nebyl příliš aktivní a měl slabost pro nezdravá a tučná jídla. To se na něm také podepsalo a v šestnácti vážil už více než 127 kilogramů!

Rozhodl se ale, že se svým stavem něco udělá. Po dietě a pravidelném cvičení třicítku kil shodil. Rázem se ale naskytl další problém – povislá kůže. James si tedy ještě zaplatil operativní zákrok na její odstranění a konečně se cítil plně fit. Ale stále to ještě nebyl konec…

„Myslel jsem si, že když jsem už jednou zhubl, další masivní nadbytek váhy se mě netýká. Jedl jsem spoustu nezdravých jídel, myslel jsem si, že jsem neporazitelný. Cestou do práce jsem chroupal sušenky, k obědu jsem si dával dortíky, v práci sladkosti z automatu a o víkendu spoustu kalorických bomb. Nedokázal jsem se ani kontrolovat v porcích,“ popisuje období po dietě muž.

A kila začala zase rychle přibývat. Po pár letech dokonce vážil ještě víc než v časech své největší tloušťky v pubertě!

Britovi tedy nezbývalo nic jiného než jít podruhé ve svém životě pořádně do sebe. A že se mu to znovu podařilo, se můžete přesvědčit v galerii.

„Když znovu tolik ztloustnete, dojde vám, že nejste nezranitelný a musíte si hlídat, co jíte. Doufám, že budu inspirací i pro pár dalších jedinců, aby udělali změnu a poučili se ze svých chyb. Kdybych dokázal motivovat jenom jednoho člověka, pak za to rozhodně mých posledních deset let života stálo.“