Včera jsme vás informovali o tom, jak fotbalový reprezentant David Limberský sedl opilý za volant a boural. Psali jsme o tom ZDE.

Zajímalo nás, zda fotbalová Plzeň potrestá svého kapitána, nebo bude jeho selhání omlouvat a zkusí případ zamést pod koberec.

Je dobře, že vedení Plzně má pořád světlé chvilky a dokáže arogantního opilce tvrdě potrestat.

Limberský přišel o kapitánskou pásku a navíc vyfasoval vysokou pokutu. Podle deníku Sport dostal flastr téměř milion korun.

„Z pohledu klubu se jedná o naprosto nepřijatelné porušení profesionální smlouvy, pro které jednoduše není polehčující okolnost. David Limberský byl s okamžitou platností zbaven funkce kapitána týmu. A udělená pokuta je pak mnohonásobkem dosavadních nejvyšších finančních trestů ve Viktorii Plzeň. Naším jediným měřítkem je profesionalita a vystupování hráčů Viktorie Plzeň, kterým by měl jít David coby dosavadní kapitán příkladem. Jeho středeční jednání je jednoduše neakceptovatelným prohřeškem, který se u žádného hráče Viktorie Plzeň nebude opakovat,“ uvedl generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Limberský se nyní omlouvá a sype si popel na hlavu. Otázkou je, kdo mu nyní ještě věří.

„Udělal jsem strašnou hloupost a dobře si uvědomuji, že pro moje chování neexistuje omluva,“ tvrdí muž, který by se rád s reprezentací podíval na EURO. Otázkou je, zda ho reprezentační kouč Pavel Vrba vůbec bude v nároďáku za těchto okolností chtít.