Skupina lovců v sobotu zachránila dvaasedmdesáti­letého Geneho Penaflora, který se 24. září ztratil na lovu v kalifornské divočině, v níž byl nucen 19 dní přežít zcela sám.

Penaflor se vydal společně se svým přítelem na lov. Během své cesty se na chvíli rozdělili, ale muž upadl a udeřil se do hlavy. Probudil se značně dezorientovaný a trvalo mu nějakou dobu, než si uvědomil, co se vůbec stalo.

První pátrání po muži bylo ukončeno kvůli špatnému počasí. Jeho syn Jeremy popsal, jak Penaflor do soboty, kdy byl nalezen skupinkou lovců, přežil.

„V noci rozdělal oheň a vyrobil si provizorní úkryt z listů a větví. Ve středu odpoledne uviděl vrtulník. Rozhodl se s pomocí vlhkého listí a ohně vytvořit kouřový signál, ale posádka jej nezahlédla. Vrtulník spatřil i další den, ale jeho opětovná snaha přišla vniveč,“ uvedl.

„Ptal jsem se ho, proč se prostě nevydal zpátky, ale on řekl, že neměl dostatek energie na cestu. Snažil se ale přežít. Jediné, co ho udržovalo při životě, byly veverky, ještěrky a ropuchy. Věřil jsem, že přežije,“ dodal jeho syn Jeremy, který je na svého otce nesmírně pyšný, ale samotného do lesa už jej nikdy nepustí.