Co se to dnes děje za zrůdnosti ve světě, to člověku hlava nebere. V nemocnici o svůj život v současné době bojuje čínský chlapec, kterého jeho bestiální matka donutila vypít benzin a pak jej a svého manžela zapálila.

Tragická událost se odehrála na východě Číny. Čtyřicetiletá Shen Dan a osmačtyřicetiletý Zhang Qiusheng byli oba rozvedeni a po nějaké době soužití se rozhodli vzít. Po svatbě se jim narodil syn Duoduo.

Oba měli hluboko do kapsy a neustále se hádali – o peníze, o životě a o tom, že matku syn ani otec dostatečně nerespektují.

Během jedné obzvlášť líté hádky se žena sebrala, odešla z domu a vrátila se s plechovkou benzinu. Přinutila poté svého syna, aby benzin vypil. Otec se pokoušel zasáhnout, ale marně. Psychicky labilní Shen nakonec syna, manžela i sebe podpálila.

I přesto, že otec utrpěl značné popáleniny, okamžitě spěchal s chlapcem do obývacího pokoje, kde ho zabalil do deky. Poté zavolal pomoc.

Podle lékařů je syn popálený na 35 procentech těla, ze značné části na hlavě. Kromě toho má kvůli benzinu a ohni poškozené plíce a s největší pravděpodobností nebude moci mluvit a bude slepý.

Žena a její manžel byli hospitalizováni s popáleninami na více než 15 procentech těla.

Shen čelí několika trestním obviněním, pro pana Zhanga svět skončil. „Nemůžu to pochopit. Měli jsme spory ohledně peněz, hrozně zuřila. Ublížila mi tím, co je pro mě nejdůležitější – mým synem. Ale je to také její syn, prostě to nechápu. Doufám, že už ji nikdy neuvidím. Až se uzdravím, okamžitě se s ní rozvedu,“ uvedl zničený pan Zhang.