Minulý rok v květnu začalo mladou ženu pobolívat rameno. Zašla proto do nemocnice, ale poslali ji domů s tím, že si musela natáhnout sval. Za tři měsíce však žena zemřela.

Lékaři pravděpodobně zanedbali vyšetření a na rakovinu se přišlo příliš pozdě.

Clare navštěvovala nějakou dobu solárium, ale to bylo ještě v době jejího dospívání. Pak se zařekla, že už do solárka nikdy nevkročí, a opravdu se mu od té doby vyhýbala.

Bylo to deset let, co se nikde neopalovala a vždy se před sluníčkem ukrývala.

Se svým partnerem Paulem se vzali v červenci 2014 a plánovali společnou budoucnost a rodinu. K tomu už naneštěstí nedošlo. Rodina Clare i její manžel jsou stále z její smrti na dně.

„Byla tak veselá, pozitivní, milá a krásná. Tohle si nezasloužila,“ shodují se rodiče, sourozenci a manžel.

Původně si Clare myslela, že ji rameno bolí z jediného důvodu. Několik dní předtím si hrála se svým pejskem a ten jí skočil na rameno a poranil ji.

Když bolest neustávala a stále se zhoršovala, rozhodla se navštívit lékaře. Tam se dozvěděla, že má pouze natažený sval. S klidnou hlavou proto odcházela domů. Nikdo z doktorů nebyl schopný určit správnou diagnózu, až s velkým odstupem času, kdy byla bolest opravdu nesnesitelná.

Až příliš pozdě, po několika vyšetřeních, se zjistilo, že jde o rakovinu kůže ve svém konečném stádiu.

Clare už nebylo pomoci. Rakovina byla všude. Podle lékařů musela rakovina propuknout kvůli znamínku, a to přestože si ho nechala odstranit už před dvěma lety.

„Sotva si vzala lásku svého života, pořídili si nový dům a byli opravdu šťastní. Moc se těšili na společné chvíle v manželství a děti. Stále jsme strašně zdrceni a nechce se nám uvěřit, že jsme o ni přišli,“ vypovídá smutně rodina Clare.

Léčba přestala fungovat a šance na uzdravení byly mizivé. 7. prosince 2015 Clare navždy odešla.

Na její počest se rodina rozhodla založit nadaci, která sbírá peníze pro boj s rakovinou kůže.