Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Která smrt je ze všech nejhorší? Přečtěte si, co člověk prožívá při oběšení, uhoření, setnutí hlavy a utopení!

Která smrt je ze všech nejhorší? Přečtěte si, co člověk prožívá při oběšení, uhoření, setnutí hlavy a utopení!
Zdroj: facebook.com, profimedia.cz
Smrt je sama o sobě pořádně děsivou záležitostí. A když vás navíc nezastihne ve 125 letech při orálním sexu se dvěma příslušníky švédského národa ve vaně plné čokolády, umí být i pěkně krutá. Která je pak ta úplně nejhorší? My máme následující 4 favority.

1. Uhoření

Opravdu mučivá smrt Nejdříve vám horký dým společně s plameny spálí hrdlo a dýchací cesty, což vám takřka úplně znemožní příjem vzduchu. První popáleniny navíc okamžitě způsobí velmi intenzivní bolest. Senzitivita vůči ní se ještě zvyšuje s mírou spálené kůže. Všudypřítomné toxické plyny jsou navíc úplně stejně smrtelné jako samotné plameny. Oxid uhličitý vám ihned přivodí silné bolesti hlavy a během několika chvil vás uvede do bezvědomí. Z toho se už pochopitelně neprobudíte.

2. Setnutí hlavy

Jedná se rovněž o velmi děsivou cestu na onen svět, ale z našeho seznamu je možná pořád ta nejlepší. Hodně tedy záleží na tom, jak dobrý a zkušený je váš kat. Pokud to s mečem či sekerou umí, tak se nemusíte bát. Po setnutí bude sice vaše hlava ještě asi 7 sekund při vědomí, ale to "přežijete". Horší je to, pokud to váš kat moc neumí. Pak se vám totiž může stát to samé jako Marii Stuartovně v roce 1587. Tu vzal popravčí nejdříve třikrát sekerou přes krk, aby následně usoudil, že je asi tupá (ta sekera), a brutálně ji ubodal k smrti.

3. Oběšení

Zde jsou rovněž dvě možnosti. Popravčí k vám mohou být milostiví, pustit vás z velké výšky a vy si okamžitě zlomíte vaz. Pak je tu ale také druhá možnost. A to pomalé udušení. Oběti této praktiky nohama doslova tančí, jak se snaží nabrat alespoň trochu vzduchu do plic. Smrt pak může v nejhorším případě nastat až po ukrutných 15 minutách dušení. Přesně tak dlouho trpěla Milada Horáková.

4. Utonutí

Jakmile začne panika, tak se spustí klasický "boj o hladinu" a marné pokusy o nadechnutí. Ty dle průzkumu mezi záchranáři trvají asi 20-60 sekund. Poté, co se oběť potopí, zkouší zadržet dech. Tak stráví dalších zhruba 30-90 vteřin, než přijde kašlání, opakované pokusy o nádech a logicky i notné polykání vody. Ta zablokuje výměnu vzduchu v tkáních i celých plicích. Pohltí vás pocit, že se vám hrudník snad roztrhne či shoří. Nakonec se konečně uklidníte a přestanete bojovat. Smrt nastane záhy.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy