Radnice ruského Soči se rozhodla podpořit bezpečí návštěvníků tím, že z ulic olympijské vesnice odstraní všechny toulavé psy, kteří údajně dlouhodobě obtěžují život místních obyvatel.

Najala si proto firmu, která má pochytat a zlikvidovat všechny čtyřnohé chlupatce potulující se volně po městě, které bude již od pátku hostit olympijské hry.

Ačkoliv ochránci zvířat toto kontroverzní rozhodnutí radnice hojně kritizují, vedení města se brání tím, že chce především zabezpečit hladký průběh olympijských her. Toulaví psi prý totiž v Soči způsobili už dost problémů včetně pokousání dětí, a tak by mohli ohrozit i návštěvníky.

Ředitel najaté firmy Alexej Sorokin prozradil, že společnost má smlouvu na odstraňování potulných zvířat až do konce olympijských her, ale způsob, jakým budou chycené psy utrácet, nechtěl upřesnit. Předpokládáme tudíž, že to dvakrát humánní zacházení nebude.

Proti vybíjení psů se kromě aktivistů a ochránců zvířat však stavějí odmítavě také někteří sportovci. Rázně se proti tomuto kroku ohradil například český biatlonista Michal Šlesingr, který řekl, že i pro tuto problematiku by se dalo najít mnohem lepší řešení než psy hromadně utrácet.

Máme podobný dojem.