Policie z amerického Halifaxu řeší otřesný případ týrání dětí. Rodiče jim nedávali najíst, zamykali je v pokojích a děti jim doslova umíraly pod rukama. Sociální pracovníci je našli doma vyhublé na kost. Na kůži měly tvrdé chlupy, byly zanedbané a špinavé od stolice. Nesly také stopy po fyzickém týrání. Na případ upozornil portál Pennlive.com.

V úterý policie oznámila, že v domě našla tři děti, které byly podvyživené a bojovaly o život. Byly zavřené v pokoji, kde neměly pomalu ani kyslík a nedostávaly skoro najíst. Podle lékaře, který je v nemocnici ošetřoval, byly jako zvířata v kleci. Podle portálu Pennlive.com stačilo jen pár dní, aby děti zemřely.

Podle vyšetřovatelů se o ně rodiče nestarali už od září, policie je zadržela v prosinci. Matka tvrdila, že ji manžel týral, a tak jí nezbylo nic jiného než ho poslechnout. Ten ale svoji vinu popírá a tvrdí, že jen nechtěli, aby se jejich děti přecpávaly.

Šestiletý chlapec a jeho čtyřletá a pětiletá sestra tvrdí, že byli zavření v pokojích, a když se jim chtělo na záchod, tak museli bouchat do zdi. Nikdo ale nepřišel, a tak si museli ulevit v pokoji.

Rodiče byli obviněni z těžkého ublížení na zdraví a nezákonného věznění, týrání i dalších souvisejících trestných činů a skončili ve vazbě. Soud určil kauci na milion dolarů pro každého.