Nedávno jsme vám přinesli dojemný příběh manželského páru, který na svou první svatební fotografii musel čekat dlouhých 88 let. Ron a Eileen Everestovi z Velké Británie naopak nedávno oslavili 87. výročí dne, kdy se poprvé nechali společně vyfotit – a současně s tím i takzvanou platinovou (nebo také briliantovou) svatbu.

Oba jednadevadesátiletí manželé vtipkují o tom, že 87 let starý černobílý snímek zachycuje jejich „nácvik svatby“.

„Naši rodiče se tehdy rozhodli, že nás vezmou na karneval v Gilinghamu a oblékli nás jako ženicha a nevěstu. Byly nám teprve čtyři roky, ale pamatuji si to, jako by se to stalo včera,“ říká paní Everest.

Ron a Eileen se narodili ve stejné nemocnici jen několik měsíců po sobě. Jejich otcové spolu během I. světové války sloužili u námořnictva. Později se však Eileenina rodina přestěhovala z hrabství Kent do Londýna a dříve nerozluční přátelé se nějakou dobu vůbec nevídali.

„Za dalších pár let jsme se vrátili do Kentu a jednoho dne zavolala Ronova máma, že by byla ráda, kdybychom je navštívili. Po tomto setkání jsme si s Ronem začali psát a naše kamarádství nakonec přerostlo v lásku,“ vzpomíná Eileen.

Ron svoji milovanou požádal o ruku v roce 1940, ale krátce na to odešel bojovat do II. světové války. Své „ano“ si tak Ron a Eileen řekli až o tři roky později. „Měli jsme své vzestupy i pády, ale všechno zlé jsme vždy překonali. Myslím, že je nám souzeno být spolu navěky,“ uzavírá Eileen.