Se sympaťandou Petrou a její blonďatou dcerkou jsme se potkali v Oblastním muzeu Praha-východ, kde byla zahájena unikátní výstava 70 let Studia Bratři v triku, které je nejúspěšnějším a nejstarším českým studiem kresleného filmu.

Hlavním symbolem výstavy Studia Bratři v triku jsou především večerníčky. Známé kreslené postavičky, jako například Mach a Šebestová, Rákosníček nebo Bob a Bobek, si oblíbila i známá moderátorka, které teď pouští své holčičce a koukají na to spolu.

„Chtěla bych všem moc poděkovat za to, že se někdo věnuje tomu, abychom tu měli takto krásnou kulturní tradici. Večerníčky Bratrů v triku sledovala už moje maminka. Já jsem je měla taky vždycky ráda a teď se na ně dívá i moje dcera,“ řekla s nadšením Petra Svoboda.

Od svého vzniku Bratři v triku v roce 1945 vytvořili více než 1600 filmů různých výtvarných stylů a žánrů. Díky legendárním večerníčkovým postavičkám, jako je Krteček, Mach a Šebestová, Křemílek a Vochomůrka nebo víla Amálka, si Studio Bratři v triku pamatují celé generace.

Tuto výstavu v Oblastním muzeu Praha-východ byste měli určitě také navštívit, uvidíte originální kresby z večerníčků, i jak je vyráběli. Také se vrátíte do dětství.