Krásná Jana se těšila, jak zabojuje o prestižní korunku krásy, ale vše málem zhatila těžká autonehoda. Soutěž, kterou doposud jako jediná Češka vyhrála Iveta Vítová (34), se konala v čínském Šen-čenu a Moravačka se na ni pilně připravovala, jenže pak si s ní osud krutě pohrál. Na celé klání nejenže skoro neodjela, ale ještě teď může děkovat všem svatým, že havárku přežila.

„Byla jsem v Opavě na brigádě. Na zpáteční cestě se ale kolega, který řídil, špatně na křižovatce rozhlédl. Z levé strany do nás najelo auto a já jsem to odnesla těžkým otřesem mozku. Vůbec si nevybavuji, co se dělo pak, ani příjezd záchranky, byla jsem v bezvědomí a probrala jsem se až v nemocnici v Opavě. Navíc jsem měla rozseknuté čelo,“ řekla deníku Blesk sympatická Jana, která to i přes obrovské šrámy nechtěla vzdát a nakonec opravdu do Číny odletěla. Copak ale nevadilo to, že byla celá potlučená?

„Byl to velký problém, který se navíc umocnil tím, že jsem zjistila výpadek části paměti. Úplně se mi například vytratilo množství anglických slovíček, které jsem předtím běžně se zahraničními kamarády používala. Najednou jsem nevěděla, co znamenají. Příprava na soutěž proto byla hodně chaotická,“ pokračovala ve vyprávění modelka, která si ale i přes nepřízeň osudu sáhla až na vítězství a maskování modřin se jí opravdu vyplatilo.

Teď si užívá celosvětový úspěch, jenže léčbu nemá zdaleka za sebou. Stále musí navštěvovat rehabilitace a dávat své tělo do kupy. Ale pohled na korunku krásy jí naštěstí pomáhá to všechno zlé překonat a je pyšná, že dokázala Česko tak skvěle reprezentovat.