Být slavným hercem nebo zpěvákem by chtěl každý, občas je potřeba aspoň nějaký talent, ale důležité je hlavně dobře vypadat, být zatraceně sexy a rozvášnit tělem a vzhledem miliony fanoušků. To si alespoň myslí spousta lidí, ale opak je pravdou. Svět nablýskaného Hollywoodu a vyprodaných koncertů se neobejde hlavně bez těch, u nichž se zaškrtává políčko „charakterní herec“ nebo „diva“. Znamená to jen jedno. Nejsou třeskutě nádherní, mají vzhledové vady, neváží 45 kilo a nepohazují ze strany na stranu lví hřívou. Všechny nedostatky vyvažují hlavně přemírou talentu, a proto je lidé mají i víc rádi. Připomínají jim právě sebe samotné a dávají naději, že i když nevypadáte jak z katalogu, můžete to dotáhnout hodně daleko.

Kathy Bates (65)

Je stará, obézní, vypadá trochu jako váš děda. Jenže bez Kathy Bates by nevzniklo mnoho legendárních filmů jako třeba Misery nechce zemřít. A věděli jste, že tahle „ošklivka“ byla třikrát nominovaná na Oscara a jednoho má doma? Když umíte svoje řemeslo, nemusíte vypadat jako ze žurnálu.

Joan Cusack (51)

Když se stála u Boha fronta na krásu, Joan tam nebyla, protože zrovna přišla jako první na řadu ve frontě na vtipy. V mnoha hlavních rolích tuhle komickou herečku neuvidíte, zato ve vedlejších je skoro pořád. Joan je doslova ozdobou filmů, kdekoliv se zjeví, hned máte záruku, že se pobavíte a bude to zážitek, protože tahle paní má talentu na rozdávání. A i když je její pohledný bratr John Cusack možná slavnější a dostává za role víc peněz, nám to nevadí, milujeme ji o to víc. Na bratrovy filmy moc nekoukáme. Na její pořád.

Glenn Close (66)

Nikdo vlastně nedokáže říct, co je na Glenn Close vzhledově špatně, ale obecně se má za to, že patří mezi „charakterní herečky“. Což je politicky korektní výraz pro kolonku „nadaná, ale ne krasavice“. Ano, právě proto si několikrát zahrála svůdkyně. Třeba v Nebezpečných známostech nebo v Osudové přitažlivosti. Občas prostě potřebujete postavě věřit a je nutné obsadit někoho, s kým se můžete ztotožnit, protože na Glenn není nic zázračného. Tedy kromě talentu. A osobnosti. A neobvyklého vzhledu. Sakra, to se vylučuje, ne?

Tilda Swinton (53)

Mimozemšťan z Anglie. Je tak éterická, až průhledná. Vůbec nevypadá jako z naší planety, skoro až albínka s vodnatýma očima, která nemá žádný výrazný rys. Právě proto není divu, že se po ní návrháři mohou utlouct, dokáže se totiž proměnit v kohokoliv. A to nejen před objektivem fotografa, ale hlavně ve světě filmu. Nedokážeme spočítat, kolik rolí má za sebou tahle držitelka Oscara, natož která je lepší. Tilda je přírodní úkaz.

John Malkovich (59)

Je pravda, že se na něm podepsalo hlavně stáří, protože John býval v mládí pořádný štramák, jako vikomt Valmont v Nebezpečných známostech (kde se potkal s Glenn Close) lámal srdce všem divačkám. Teď už nemá vlasy, ale charisma mu zůstalo pořád. U mužů je totiž hlavně tohle měřák přitažlivosti. I když mu bude brzy šedesát, pořád vás dokáže pohledem dostat do kolen. Jeho autoritativní výraz je zatraceně sexy.

Barbra Streisand (71)

Doslova si postavila kariéru na svém nevzhledu. Hlavně na svém obřím nosu. Barbra trpí nešvary v obličeji, má příliš malá očka, vysoké čelo, lidi se smějí, že nejprve vejde její nos a pak teprve ona. I tak ze sebe dokázala udělat femme fatale, několikrát hrála osudové ženy, skvěle zpívá, dodnes svádí muže. Pokud máte komplex ze svého vzhledu, podívejte se na ni.

Benedict Cumberbatch (36)

Jeho obličej vypadá, jako by byl poskládaný z několika jiných. Nějak ten celek nejde dohromady, soví oči tomu dodávají ještě takový nelidský nádech. Ale lidé milují zvláštnosti, protože tím, že jste jiný, jste vlastně atraktivní. A proto přišlo nečekané a herec ze seriálu Sherlock Holmes se stal nejpřitažlivějším hercem pro rok 2013. Asi tomu napomohla i ta skutečnost, že Benedict vypadá trochu arogantně, má jistý povýšenecký, pohrdlivý výraz. To je velmi lákavé pro ženy. Každá by pak totiž chtěla dokázat, že zrovna ona ho zkrotí.

Steve Buscemi (55)

Pánové, chcete zkusit štěstí u filmu, ale nejste si jisti, že byste na plátně vypadali dobře? Máte mindráky z nějakých vzhledových vad? No asi takhle – podívejte se na Steva Buscemiho. Quentin Tarantino, bratři Coenové a Hollywood na vás čekají.

Céline Dion (45)

Není sexy. To je první reakce lidí, kteří se na ni podívají. Je taková celá úzká jak žížala, kostnatá, má divný tvar rtů, velmi protáhlý obličej a výraznou bradu, takovou čarodějnickou. Naštěstí si z toho Céline nic nedělá. A proč by taky měla? Je pravda, že bez make-upu to není úplně ono, ale to, upřímně, není u nikoho. Jenže Céline dokáže být náhodou velmi sexy (!) a vědí to hlavně ti, kdož někdy viděli její koncert nebo živé vystoupení. Jak je to možné? Osobnost, dámy a pánové, je to osobnost. Sexy vás dělá vaše duše, chování, jiskra, vtip a charisma. Jakmile to nemáte, můžete vypadat klidně dvacetkrát jako Miss, ale nebude vám to k ničemu.

Sarah Jessica Parker (48)

Kobyla. To vás napadne jako první, když se na ni podíváte. Moc velké zuby, malé oči, ještě ke všemu blízko u sebe, strašně úzký obličej a hlava nepoměrně velká k tělu. Po internetu kolují vtipy, kde Matthew Broderick (51), její manžel, vede za ohlávku koně a pod tím je nápis Matthew a Sarah na výletě. Přesto si dokázala vybudovat pověst módní ikony, vydělává miliony a pozor – Sarah je docela dobrá herečka. Kdo ji zná jen ze Sexu ve městě, ten by si měl poněkud rozšířit obzory. Například ve filmu Základ rodiny ji přímo milujeme. Hraje tam takovou snobskou mrchu, která má velice protivný zvyk si neustále odkašlávat, a jde jí to moc dobře. Její postava vás štve a to je přece známka toho, že herec umí!