Kramný měl podle obžaloby vraždit elektrickým proudem. „V tzv. kauze Egypt byla dnes ke Krajskému soudu v Ostravě na osobu obviněnou podána obžaloba pro zločin vraždy,“ uvedl pro web TN.cz státní zástupce Vít Legerský.

Je to přitom jen pár dnů, co byl Kramný obžalován za křivé obvinění. Kramný měl obvinit policisty, že ho při výslechu ponižovali a dokonce i fyzicky napadli. Celou věc prošetřila GIBS a přišla na to, že si vdovec vymýšlí. Hlavní líčení k tomuto případu začne u soudu už 30. června.

Kdy se Kramný dostane k soudu kvůli vraždě Moniky a Klárky, to zatím není jisté. Jak v rozhovoru pro eXtra.cz uvedla advokátka obžalovaného Jana Rejžková, o tom, že padla obžaloba, zatím nebyla ona ani její klient oficiálně seznámeni a dozvěděla se o ní až od novinářů.

Monika a Klárka zemřely loni v červenci na dovolené v egyptské Hurghadě. Nejdřív se spekulovalo o tom, že zemřely na otravu, pak se ovšem objevily informace, že je zabil elektrický proud, což měla dokázat pitva provedená už v Česku.

Možná do případu vnesou další informace i fotografie, které před dvěma týdny poskytl novinářům Cyriles Ezzat Bashir, egyptsko-český právník, který se vydává za zástupce Kramného. Jak nám ale řekla jeho skutečná právnička, Bashir jím v žádném případě není a nechápe, proč až nyní, v době, kdy vyšetřovatelé případ dávno uzavřeli a státní zástupce vypracovával obžalobu, s fotkami přišel.

Zarážející na jednání egyptského právníka je i fakt, že Rejžkovou kontaktoval naposledy loni v létě, a kdyby byl právník Kramného, proč ho neinformoval o existenci takto důležité fotodokumentace. Ta se totiž do rukou vyšetřovatelů dostala až minulý týden prostřednictvím novinářů a do spisu ji Legerský zahrnul až po urgencích Rejžkové.

Nicméně Kramný svou vinu odmítá a stále trvá na tom, že nevraždil, že on a jeho nejbližší byli otráveni. V každém případě před sebou máme případ, který v Česku nemá obdoby, a bude zajímavé sledovat, s jakými důkazy proti Kramnému přijde státní zástupce. Rýsuje se nám tu soudní proces roku.