Konec Vrbova kouzla: Plzeň totálně propadla také kvůli chybné taktice trenéra

Zdroj: youtube.com, Profimedia.cz
Toto se nepovedlo a fanoušci Viktorie Plzeň jsou v šoku. Jejich tým doma prohrál s mančaftem Steaua Bukurešť 1:4 a na Ligu mistrů může zapomenout. Pod neúspěchem se podepsal také trenér Vrba.

Pavel Vrba a fotbalová Plzeň Toto spojení v minulosti fungovalo s až magickou silou. Jenže se říká, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. V soutěžním ročníku 2010/11 vypadla Viktoria Plzeň v předkole Evropské ligy s Besiktasem Istanbul. Od té doby pod Vrbou všechny soupeře v předkolech evropských pohárů likvidovala. Říkalo se, že Vrba umí, že má prostě kvality a čuch.

Jenže ve středu večer Viktorka nepochopitelně selhala Z Bukurešti si odvezla nadějnou remízu 2:2 a zdálo se, že se bude reálně ucházet o možnost startovat v základní skupině Ligy mistrů. Jenže domácí duel viktoriáni trestuhodně prokaučovali.

Viktorka v 64. díky Krmenčíkovi srovnala na 1:1. Tento výsledek by stačil k postupu. Jen to chtělo, aby trenér Vrba své svěřence uklidnil. Do konce utkání chybělo 25 minut a velký tým si musí takové utkání pohlídat. Jenže hráči Plzně s rumunským týmem dál hráli nahoru dolů, dál hráli, jako kdyby potřebovali dát další dva góly. Tohle nebyl klid, tohle byla divočina. Výsledkem byly tři góly v síti brankáře Bolka, který (opět) neměl svůj den.

Viktorka se tak s vidinou Ligy mistrů loučí a bude hrát o šanci startovat v poháru útěchy. Pokud se chce do Evropské ligy dostat, musí se zlepšit po všech stránkách. Proti Bukurešti to dobré nebylo. Nelze házet vinu jen na Vrbu. On koneckonců po hřišti neběhá. Ale že Viktorka dojela na mizernou disciplínu a chaotické řešení posledních 20 minut, musí vidět i on.