Nostradamus – třetí světová válka a konec světa

Snad nejznámějším prorokem všech časů byl Nostradamus, který předpověděl například katastrofický požár v Londýně v roce 1666, francouzskou revoluci, Napoleona i Hitlera a obě světové války. Jeho největším strašákem pro naši generaci je předpověď třetí světové války. Narážky na ni lze najít na různých místech jeho předpovědí. Klíčovým by prý měl být boj mezi křesťany a muslimy. Těšit nás může, že konce světa se podle Nostradama naštěstí nedožijeme. Má nastat „až“ v roce 3797, v této době Nostradamovy předpovědi končí.

Sibyla – až se budou ženy oblékat jako muži, přiletí kometa

Pro české země prorokovala zkázu některých měst v husitských válkách, velkou povodeň v Praze ve 14. století i morové rány. A jak se bude žít ve 21. století? Podle Sibyly se budou ženy oblékat do mužských oděvů, nosit krátké vlasy a dávat světu na odiv své polonahé tělo. Věštba říká, že ženy přestanou uznávat manželství a budou rovnoprávné mužům. V té době prý kolem Země proletí jasná kometa.

A co říkají sibylské věštby o konci světa?

To, kdy nastane, prý závisí na lidech. Když budou žít dobře, čas se prodlouží, když špatně, zkrátí se. Blížící se konec světa poznáme podle toho, že slunce začne vycházet na západu, všechny stromy a lesy uschnou, země se bude propadat a hořet, voda bude hořet a všechno živé bude potit krev. Na Zemi pak nastane tma a poté vyjde slunce a pět jasných hvězd. Lidé se na ně podívají a pak všichni zemřou. Co přesně popisovala Sibyla, jak toto proroctví myslela? Možná by mohlo jít o popis jaderné katastrofy nebo účinek zbraní hromadného ničení, které se vymknou lidem z rukou.

Baba Vanga – katastrofa již v roce 2016?

Co nás čeká podle Baby Vangy, nevidomé bulharské věštkyně a bylinkářky? Je to nanejvýš zneklidňující. V letech 2014–2016 prý většina obyvatel Země onemocní na nádory kůže kvůli použití nebezpečných chemických zbraní. Po roce 2016 Evropa zpustne a vylidní se a roli velmoci převezme Čína.

V dalších staletích nás pak čekají cesty do vesmíru, setkání s mimozemskými civilizacemi a pokusy lidstva o osídlování jiných planet. Rok 3797, o kterém píše i Nostradamus, by měl být koncem života na Zemi, ten však nezanikne, ale přesune se na jinou planetu. Konec světa a lidské civilizace podle proroctví Baby Vangy nastane v roce 5079. Ještě nám tedy zbývají tři tisíce let, i když to, co nás do té doby čeká, není žádná procházka růžovou zahradou.

Co mají všechna proroctví společné?

Že lidstvo někdy v dohledné době nemine velká válka, ale protože lidé mají svobodnou vůli, je jen na nich, kdy nastane. Dobrá zpráva je, že pokud se lidé nezničí mezi sebou, tak nám žádný konec světa v nejbližších tisíciletích nehrozí.

Poskytovatel služeb: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1sms/max. 46 Kč, P. O. Box 14, 110 05 Praha 015, www.ema.bzwww.platmobilem.cz