Některé z nich jsou oběti domácího násilí nebo vyléčené alkoholičky. Hlavním cílem kalendáře od dánské seznamky Sugar Daters je rozbít stereotyp. Bývá zvykem, že se v kalendáři objevují jen štíhlé a movité prsatice. Tomu chce dát sbohem právě zakladatel Sugar Daters. Oslovil dvanáct dam ze seznamky se smutným příběhem a nafotil je tak, že vám spadne brada.

Seznamka Sugar Daters se těší velké oblibě především doma v Dánsku. Její jedinečnost však objevili už i Angličané. Na seznamce jsou registrovaní především uživatelé, kteří potřebují někomu svěřit svůj příběh, zvednout si sebevědomí a potkat pravou lásku. Aktuálně má 45 000 členů.

V kalendáři nečekejte žádné vyšperkované barbíny. Na fotkách figurují obyčejné, ale přitom přirozeně krásné ženy. Před objektiv se jich postavilo dvanáct. Jejich životní příběh může být pro druhé inspirativní. Všechny se snaží ukázat ostatním, že člověk zvládne cokoli.

Dvaapadesátiletá Helle překonala závislost na alkoholu. Kvůli němu ji její děti nenáviděly a odmítaly se s ní stýkat. Po čase sebrala všechnu sílu, vyhledala pomoc a začala bojovat. Nyní, po několika léčeních a terapiích, je čistá a alkohol definitivně zmizel z jejího života. Když se děti dozvěděly, že s tím Helle konečně sekla, odpustily jí. Dnes jsou jako každá normální rodina. Scházejí se často a Helle je sama na sebe moc pyšná.

Slečna Laerke má ve svých dvaceti letech za sebou domácí násilí. Byla mlácena, znásilňována a ponižována. I přesto, co zažila, si nestěžuje a říká, že je silnější než kdykoli předtím.

Každá z dvanácti žen, co se nechaly zvěčnit pro kalendář, má ke členství na seznamce svůj důvod.

Pro Sabinu je mnohem pohodlnější začít si psát s někým na internetu než chodit po barech a čekat, jestli na někoho narazí.

Některé ženy jako Heidi využívají služeb seznamky pro zvýšení sebevědomí. Heidi hodně zhubla a potřebovala nakopnout. V tom jí právě Sugar Daters hodně pomohl.

Poslední ze dvanácti žen, které se chtěly podělit o svůj příběh, je jedenadvacetiletá Noelle. Stejně jako Heidi zatočila se svou původní váhou a nyní se učí mít se ráda.

Cílem bylo vybočit ze stereotypu a postavit se současným trendům, kde figurují pouze krásné a štíhlé modelky. Každá žena může jako modelka vypadat. Jen je třeba jí dodat trochu sebevědomí.

Zakladatel seznamky a autor kalendáře chce poukázat na to, že každá žena je krásná a může pózovat před objektivem. Ženy na fotkách se nepyšní drahými šaty, kabelkami a podobně. Jediné, co mohou nabídnout, je řada zkušeností, ať už špatných, nebo dobrých.