Je to běžná součást hlavně ženského těla, jen jsme si na to díky všem Photoshopům a úpravám fotek naprosto odvykli. Strie, prasklinky na kůži, které dost často vznikají v pubertě díky rychlému vývinu těla, po porodu, když přiberete nebo prostě postupem času a stárnutím.

Má je každá žena, některé nejsou skoro vidět, jiné zase „zdobí“ tělo tak, že se za ně majitelka stydí. Teď už ale snad nebudou muset. Na Instagramu vznikl účet s názvem LoveYourLines, tedy milujte svoje čáry, linky, jak chcete. A statečné ženy je dávají v prádle na odiv.

Věkové rozpětí je tam skutečně markantní. Fotí se mladé čtrnáctileté dívky, kterým popraskala kůže tím, jak rostou, fotí se padesátiletá žena po šesti porodech. Fotí se dietářky, matky po císaři, bezdětné holky, ženy každé rasy, které mají v genech určité typy postav.

Zakladatelem účtu je žena z USA, která si přeje zůstat v anonymitě, ona jako první dala na Instagram svou fotku v prádle, kde jsou vidět její strie. A inspirovala už doslova desetitisíce dalších žen. Protože strie máme všechny a všechny taky víme, že vám na ně nepomohou žádné krémy světa, ač reklamy tvrdí něco jiného.

Je třeba se s nimi smířit. A mimochodem – mužům vůbec nevadí. Dost často si jich ani nevšimnou.