„Tak jsem někde četl, že se osamocenému afghánskému vlastíkovi na jízdním kole podařilo odvařit čtyři naše žoldáky. Přijel k nim a jen co ho spatřili, šli srát, totálně na odpis. To, co se jim stalo, si po čertech zasloužili. Jsem vděčný, že nás těch šmejdů zbavili. Čeští žoldáci patří s těmi americkými k těm nejzkurvenějším,“ to je přesný opis statusu Kesudise, který si vyslechl trest v podobě roční podmínky.

Čelil žalobě ze schvalování trestného činu a podpory hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod. Obvodní soud pro Prahu 6 ho včera uznal vinným a odsoudil.

Kesudis přiznal, že status přehnal, ale za názorem, resp. obsahem si stále stojí. Soudní znalec vyhodnotil jeho vyjádření jako společensky nepřijatelné. Obžalovaný zas tvrdil, že takto chtěl vyjádřit nesouhlas s prací vojáků v Afghánistánu, kterou považuje za okupační.

Advokát Čestmír Kubát navrhl, aby byl Kesudis zcela zbaven žaloby, protože využil svého práva na svobodu slova. Soudkyně Kateřina Kohoutková však dala za pravdu obžalobě.

Takže vážení, je to tady. Odteď si nebude moci každý mlít na sociálních sítích, co chce, jelikož je anonymní a nepostižitelný. Respektive psát můžete cokoliv, ale ponesete za to odpovědnost v plném rozsahu.