Sněmovna příští týden začne projednávat návrh nového protikuřáckého zákona, už teď se však mezi poslanci ozývají hlasy, podle nichž je až moc tvrdý. Trnem v oku je některým poslancům především zákaz elektronických cigaret. „Nepřijde mi účelné zakazovat elektronické cigarety, které okolí neohrožují,“ uvedl pro Hospodářské noviny šéf ústavněprávního výboru Jeroným Tejc (ČSSD).

E-cigarety ovšem nebudou to jediné, kvůli čemu se jednání ve sněmovně zasekne. Zákon zřejmě nemá šanci na schválení i kvůli konci vodních dýmek v čajovnách, zákazu kouření na hudebních festivalech nebo koncertech.

Jak web píše, podle kuloárů ve sněmovně už začali lobbovat zástupci tabákových firem. V jaké podobě zákon tedy nakonec projde, jestli vůbec, to je otázkou. Sociální demokraté jsou k němu však skeptičtí, nevěří, že projde v podobě, kterou vláda navrhuje, nepočítají ani s původním termínem.

Jak se na nový protikuřácký zákon díváte vy? Měl by projít v současném znění, a to, že od Nového roku bude platit úplný zákaz kouření cigaret v restauracích, na koncertech a dalších zábavách? V čem by měl polevit? Svoje názory nám pište do diskuze pod článek nebo na Facebook eXtra.cz.