Ctihodný a oblíbený politik Karel Schwarzenberg (75) utrpěl nečekaný zásah do své pověsti, když si na České slavíky vyrazil v dobré víře se svou novou kamarádkou, ze které se (možná i celkem podle očekávání, rozdíl padesáti let tomu napovídá) vyklubala zlatokopka s pěkně divokou minulostí.

Sama slečna tomu chtěla napomoci a strhnout na sebe pozornost, které se jí samozřejmě dostalo, média plní každé přání. Její příběh už nyní těžko někomu uniká, tím spíše samotnému knížeti, který se ale ke svému společenskému přešlapu staví docela gentlemansky.

Na dotazy ohledně Jany Vopěnkové (24) vůbec neodpovídá a taktně mlčí o všem, jak si vůči mladé slečně z Nepomyšle stojí. Podle serveru Blesk.cz žije Vopěnková už nějaký čas v knížecím bytě a vesele utrácí jeho majetek ve vyhlášených pražských obchodech, svým kamarádkám se chlubí, že do ní investoval již částku okolo 200 tisíc.

Jestli si vymýšlí nebo ne, to se rozhodně od knížete nedozvíme. Včera se objevil na křtu kalendáře organizace Debra, kterou zaštiťuje herečka Jitka Čvančarová. Sám. A pochopitelně hned byl středem zájmu, respektive jeho osobní život s Vopěnkovou, ale Jeho Jasnost je formát a nepustí slovo, statečně čelí všetečným dotazům a jako správný aristokrat si zachovává důstojnost. Škoda že tohle o jeho kamarádce říct nemůžeme.