Po dojemném rozhovoru pro GQ, ve kterém se Brad Pitt přiznal k alkoholismu, je tu další hollywoodský samec se svým přiznáním. Robert přiznal, že mu Stmívání sice vyneslo slávu, kterou si mnozí ani neumí představit, nicméně pro něj to bylo spíše hotové peklo.

„Bylo to otravné jezdit hodiny a hodiny a pořád měnit auta, abyste setřásl paparazzi,“ přiznal. Kromě toho také popsal, že jeho image nepochopeného podivína mu velmi vyhovuje.

„Chci zůstat nepochopený, čím víc toho pustíte do tisku, tím víc si z toho lidé přeberou po svém a začnou rozvíjet teorie a vlastní představy o tom, jak vás znají,“ uvedl Pattinson.

Stejný názor má i ohledně svého soukromí. Od dob Stmívání se totiž stále objevují podivné skupinky bláznů, kteří vytváří prazvláštní konspirace ze všeho, co Robert řekne na veřejnosti. Především pak o svém vztahu. S FKA Twigs randí už tři roky a i přes to o svém vztahu do éteru pustí sotva půl slova.

Robert to jednoduše nemá jednoduché a při tom jediné, co by si přál, je mít klid a žít v míru. Bohužel se slávou a penězi jde ruku v ruce i ztráta soukromí a někdy i vlastní identity.