Marek Eben překvapil na olomouckém majálesu, kdy se převlékl za krále majálesu a promluvil ke studentům. Veřejně se navezl do Miloše Zemana i jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka. Přestože to udělal s elegancí, všichni zůstali stát jako opaření. Nikdo to od tak profesionálního a uznávaného herce a moderátora nečekal.

„Děkuji všem za důvěru, děkuji těm, kteří mi umožnili se sem dostat. Slibuji, že ty, kteří mi pomohli dostat se na trůn, při nejbližším státním svátku vyznamenám,“ řekl Eben jeho první narážku na Zemana.

„Král majálesu musí být daleko zhovadilejší než skuteční králové a vládci. Studenti, to je téměř nesplnitelný úkol. Zhovadilost skutečných vládců je téměř nepřekonatelná. Abych mohl dostát tomuto složitému úkolu, budu potřebovat daleko větší aparát, než mají skuteční vládci. Proto oznamuji, že si pořídím ne jednoho, ale dva tiskové mluvčí,“ pokračoval Eben. A jeho proslov byl hodně dlouhý.

K jeho projevu se vyjádřil už i mluvčí Zemana Jiří Ovčáček. „Když chce mít nově zvolený král Marek Eben dva mluvčí, poženu to o "štok vejš“. Pořídím si speciální ebenovou tyč na zlé lidi a ebenovou krabičku na „moudra“ Pražské kavárny," napsal na Facebook.

Přestože Eben ani jednou neřekl přímo jméno Miloše Zemana, každý věděl, o kom mluví. Je ale v pořádku, že si moderátor dělal legraci ze samotného prezidenta? Co si o tom myslíte vy? Nezesměšnil se nakonec sám Eben?